Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące kosmetyków ECO COSMETICS.

SKŁADNIKI

Tak, wszystkie składy kosmetyków podawane na stronie są kompletne.

Zgodnie z przepisami stosowana jest nomenklatura INCI.

Składy są także podawane w języku producenta (niemieckim) oraz tłumaczone na język polski.

Firma ECO Cosmetics stosuje w swoich kosmetykach wyłącznie składniki naturalne i nie ogranicza się w podawaniu składu wyłącznie do składników aktywnych.

Tylko dwa kosmetyki ECO Cosmetics zawierają gluten:

  • Szampon nawilżający (dawniej:pielęgnacyjny)
  • Odżywka do włosów,

które mają w składzie Hydrolizat protein pszenicy (w nomenklaturze INCI: Hydrolyzed Wheat Gluten). Wszystkie pozostałe to kosmetyki bezglutenowe.

Eco cosmetics nie stosuje w swych kosmetykach jakichkolwiek składników pochodzenia petrochemicznego, jak oleje mineralne, parafiny czy silikony.

W ekologicznych kosmetykach eco cosmetics znajdziemy tylko wysokiej jakości surowce roślinne, w ponad 50% pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Żaden kosmetyk eco cosmetics nie zawiera konserwantów syntetycznych.

Firma eco cosmetics stosuje wyłącznie naturalne metody konserwacji, na które składa się wiele czynników, m. in. dokładna selekcja czystych surowców, użycie olejków eterycznych, witamin, niewielkich ilości czystego alkoholu roślinnego, utrzymywanie odpowiedniego Ph kosmetyku, produkcja i pakowanie w specjalnych pomieszczeniach, spełniających standardy farmaceutyczne, stosowanie opakowań zapewniających minimalny dostęp powietrza.

Parabeny i inne konserwanty syntetyczne są dopuszczone do stosowania w kosmetykach i uznawane za bezpieczne przy zachowaniu określonych zawartości w stosunku do całości kosmetyku, jednak wśród wielu naukowców czy organizacji konsumenckich budzą one wiele kontrowersji. Przypisuje się im całą gamę możliwych działań ubocznych od wywoływania podrażnień skóry, poprzez reakcje alergiczne, po podejrzenia o działanie kancerogenne.

 

Sodium PCA to naturalny składnik ludzkiej skóry współodpowiedzialny za utrzymywanie właściwej wilgotności. Sodium PCA zawarte w kosmetykach eco cosmetics jest pochodzenia naturalnego i przez to jest wyśmienitym środkiem nawilżającym zalecanym do stosowania przez wszystkie uznane organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne.

Negatywne działania uboczne, jak uszkadzanie włosów i wywoływanie reakcji alergicznych, dotyczą syntetycznego surowca o tej samej nazwie.

Eco cosmetics nie stosuje surowców pochodzących z martwych zwierząt.

Dwa surowce pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane w kosmetykach eco cosmetics to wosk pszczeli (w Balsamach do ust  z woskiem pszczelim – w ofercie są także balsamy wegańskie) i szelak (w Lakierze do włosów). Wszystkie pozostałe produkty zostały wpisane na listę Vegan Society jako produkty wegańskie.

Dwutlenek tytanu, występujący naturalnie biały minerał, jest zalecany w kosmetykach naturalnych przez wszystkie trzy najważniejsze organizacje certyfikujące kosmetyki ekologiczne w Europie: Soil Association, ECOCERT oraz BDIH Kontrollierte Naturkosmetik. W kosmetykach na słońce działa jak bariera odbijająca promieniowanie UVA i UVB. Jest uznawany za bezpieczny i nie ulegający bioakumulacji w organizmie.
W najnowszych testach niemieckiego miesięcznika konsumenckiego „Oeko-Test” ocenę dobrą otrzymały wyłącznie środki zawierające mineralne filtry UV jak właśnie dwutlenek tytanu czy dwutlenek cynku. Wszystkie filtry chemiczne uznawane są przez „Oeko-Test” za potencjalnie niebezpieczne, szczególnie ze względu na wyniki wielu badań potwierdzające, iż działają one na system hormonalny. Symptomatyczny w tym zakresie jest chociażby fakt, iż w Danii wycofano ze sprzedaży wszystkie kosmetyki do opalania zawierające filtr chemiczny o nazwie 4-Methylbenzyliden-Camphor znany też jako 4-MBC. To jeden z pięciu najbardziej popularnych filtrów chemicznych, którego już niewielka ilość wykazywała podczas badań działanie hormonalne.

Eco cosmetics używa niewielkie ilości alkoholu w swoich kosmetykach, a jego zawartość procentowa bazuje na zaleceniach dermatologów. Dlatego nie należy oczekiwać podrażnień czy przesuszenia skóry. Alkohol ma własności antybakteryjne i odgrywa ważną rolę w systemie konserwacji kosmetyków eco cosmetics. Eco cosmetics używa czystego alkoholu roślinnego. W niektórych produktach używany jest także alkohol denaturyzowany za pomocą naturalnych olejków eterycznych.
W konwencjonalnych produktach stosowany jest najczęściej alkohol denaturyzowany przy pomocy środków syntetycznych, który może mieć działanie alergizujące na skórę.
Kosmetyki dla dzieci i niemowląt eco cosmetics nie zawierają alkoholu.

Carvon to ekstrakt z kminku.

Opis płynu do płukania ust mówi, że jest on bez dodatku środków słodzącego, ale zawiera zastępnik cukru sorbitol.

Sorbitol jest potrzebny jako nośnik składnika aktywnego. Jest to polisacharyd i nie może być użyty przez bakterie próchnicze. Dlatego jest on nieszkodliwy w produktach do pielęgnacji zębów.

Po tym, jak do wiadomości opinii publicznej dotarły informacje, o tym jak obciążające dla środowiska są uprawy palm na olej palmowy, natychmiast zaczęliśmy działać. Przetestowaliśmy alternatywy i zmieniliśmy nasze receptury kosmetyków. Od 2013 roku nie używamy już oleju palmowego. Wcześniej używaliśmy go tylko w produktach, w których nie było alternatywnych rozwiązań.

W międzyczasie udało nam się uzyskać lepsze właściwości niektórych produktów przy użyciu oleju z orzecha kokosowego, rokitnika lub oleju słonecznikowego lub wosku.

Niektóre z naszych produktów zawierają naturalne olejki eteryczne, które muszą być zadeklarowane jako zapachy (Parfum) na liście INCI.

Nie używamy sztucznych dodatków zapachowych!

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA / DZIAŁANIE

Wiele kampanii reklamowych firm kosmetycznych opartych jest na sloganach mówiących o tym, jak są one naturalne i przez to korzystnie wpływają na naszą skórę i włosy. Z uwagi na brak definicji prawnej kosmetyków naturalnych, prawo do używania takiej nazwy uzurpują sobie często syntetyczne produkty z niewielką, czasami wprost śladową ilością składników naturalnych. Zawierają one często wiele składników podejrzewanych o potencjalne działania uboczne.
Ekologiczne kosmetyki eco cosmetics produkowane są natomiast pod nadzorem największej europejskiej organizacji certyfikującej produkty ekologiczne ECOCERT. Produkty eco cosmetics spełniają surowe wymagania ECOCERT w zakresie doboru surowców, atestowania ich dostawców oraz procesu produkcyjnego wraz pakowaniem. Wszystkie kosmetyki eco cosmetics zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, bez surowców petrochemicznych czy syntetycznych. Certyfikat ECOCERT dla kosmetyków ekologicznych firmy eco cosmetics daje kupującym gwarancję, iż mają do czynienia z najwyższej jakości produktem sprawdzonym przez uznaną niezależną instytucję certyfikującą.
Certyfikat nie jest dla eco cosmetics oczywiście celem samym w sobie. Najważniejsze jest, by wytwarzać prawdziwie naturalne kosmetyki, które znajdują Państwa uznanie ze względu na ich jakość i nadzwyczajne własności pielęgnacyjne.

Produkty eco cosmetics oparte są na czystych, naturalnych i ekologicznych surowcach. Są one łatwo absorbowane przez skórę i nie zatykają porów. Nie zawierają one żadnych potencjalnie drażniących substancji syntetycznych.
Eco cosmetics zawierają wyłącznie specjalnie dobrane, delikatne, naturalne olejki eteryczne. Osobom bardzo wrażliwym, które reagują alergiczne także na naturalne środki zapachowe, polecamy sprawdzenie kosmetyków przed użyciem poprzez przetestowanie ich za pomocą próbek dostępnych w sprzedaży.

Eco cosmetics poleca swoje delikatne kosmetyki do stosowania przez całą rodzinę, także przez dzieci. Dla małych dzieci i niemowląt polecana jest szczególnie seria Baby & Kids.

Nie ma przeciwwskazań. Można używać kosmetyki ECO Cosmetics w ciąży.

Producenci kosmetyków naturalnych uznają taką sytuacją za typową po zaprzestaniu używania szamponów zawierających syntetyczne detergenty, silikony i konserwanty. Włosy potrzebują trochę czasu, aby stopniowo się oczyścić. Długość tego okresu jest sprawą indywidualną. Ostatecznie wiele osób zauważa istotne wzmocnienie włosów i ich zdrowy wygląd.
Im dłużej używa się kosmetyków naturalnych, tym zauważalne pozytywne efekty ich działania stają się coraz bardziej widoczne. Zasada ta dotyczy nie tylko szamponów, ale także innych kosmetyków.

Czy Olejek na komary ECO Cosmetics odstrasza kleszcze?Nie, olejek ten działa odstraszająco na komary i inne owady, ale nie odstrasza kleszczy.

Odpowiedzi na pytania dotyczące KOSMETYKÓW NA SŁOŃCE znajdziesz tu:

PYTANIA O OCHRONĘ PRZED UV

Jeśli nie udało Ci się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie,

napisz do nas na biuro@pro-eco.com.pl.

Odpowiemy i dopiszemy Twoje pytanie do listy.