CERTYFIKATY I ZOBOWIĄZANIA

Poddajemy nasze produkty regularnym kontrolom dla utrzymania możliwie najwyższej jakości.

Wszystkie produkty eco cosmetics powstają pod kontrolą uznanej jednostki certyfikującej ECOCERT i zgodnie z surowymi wytycznymi dla kosmetyków ekologicznych ustanowionymi przez tę instytucję.

Wszystkie produkty firmy eco cosmetics uzyskały certyfikat ECOCERT.

ECOCERT wymaga, aby w kosmetykach ekologicznych minimum 95% wszystkich składników danego kosmetyku było pochodzenia naturalnego. We wszystkich kosmetykach eco cosmetics 100% składu jest pochodzenia naturalnego.

Proporcje składników pochodzących z rolnictwa prowadzonego metodami ekologicznymi zależą od receptury, ale zawsze są wysokie! Dla pełnej przejrzystości na każdym opakowaniu podana jest ich zawartość w procentach.

Ciągłe kontrole jakości gwarantują stałą wysoką jakość produktu.

Współpracując z ekspertami z branży kosmetycznej, konsumentami, liderami branży i urzędnikami Ecocert opracował standard dla kosmetyków organicznych, który promuje wyższy poziom jakości produktów kosmetycznych w porównaniu z minimalnymi wymaganiami prawnymi, stosowanie naturalnych składników organicznych i ochronę środowiska. Do tej pory Ecocert certyfikował ponad 8000 produktów na całym świecie.

Zobacz certyfikat ECOCERT dla produktów ECO COSMETICS

Zobacz oryginalny Standard Ecocert

Prawie wszystkie nasze kosmetyki są wpisane na listę kosmetyków wegańskich.

Część balsamów do ust nie należy do produktów wegańskich ze względu na zawartość wosku pszczelego, a lakier do włosów ze względu na zawartość szelaku.

Zobacz certyfikat

Nasze kosmetyki powstają bez badań na zwierzętach.

Nie przeprowadzamy żadnych eksperymentów na zwierzętach i nie zlecamy żadnych, ponieważ eksperymenty na zwierzętach są potworne i zupełnie niepotrzebne.

Testujemy nasze produkty z wielką przyjemnością na sobie.

ECO-Cosmetics od wielu lat jest certyfikowany przez Prima Klima jako neutralny pod względem emisji CO2.

Dla klimatu nie ma znaczenia, gdzie uwalniane są szkodliwe gazy. Tylko ilość określa wyrządzone szkody. Otwiera to możliwość neutralizacji nieuniknionych emisji gazów cieplarnianych dzięki środkom ochrony klimatu w innym miejscu. Jednocześnie kompensacja CO2 jest dobrowolnym instrumentem, który może być wykorzystywany do generowania dodatkowych sukcesów w zakresie ochrony klimatu.

www.primaklima.org

Eco cosmetics używa do produkcji swoich kosmetyków wyłącznie surowce pochodzenia naturalnego.

Ponadto firma eco cosmetics wykorzystuje w szerokim zakresie surowce roślinne pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Pojęcie rolnictwa ekologicznego, rolnictwa biologicznego lub ekorolnictwa oznacza wytwarzanie produktów spożywczych i innych produktów rolnych w oparciu o metody produkcyjne możliwie najbardziej oszczędzające naturę przy uwzględnieniu wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Rolnictwo ekologiczne rezygnuje ze stosowania pewnych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych oraz stymulatorów wzrostu i GMO.