ECO_C320_Plyn_do_plukania_jamy_ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej z czarnuszką

CERTYFIKAT ECOCERT

VEGAN

100% składników jest pochodzenia naturalnego.
10% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
95% składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.

  • wyprodukowany z certyfikatem neutralizowania emisji CO2
  • bez fluoru
  • bez syntetycznych środków barwiących, zapachowych i konserwujących
  • produkt wegański
  • bez PEG, SLS i parabenów
  • bez GMO
  • bez pochodnych ropy naftowej, silikonów i parafin
  • bez nanotechnologii
  • składniki pochodzenia naturalnego
  • produkt nie testowany na zwierzętach (zgodnie z prawem)

Płyn do płukania jamy ustnej

z bio-olejkiem z czarnuszki
50 ml, szklana butelka

Zalecane dla osób z dolegliwościami dziąseł.

Świeżość i pielęgnacja bez mięty pieprzowej.

Nasiona czarnuszki były używane w krajach Orientu od czasów starożytnych jako przyprawa i środek wzmacniający układ odpornościowy. Uzyskiwany z nasion czarnuszki olej* zawiera cenne, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są szczególnie polecane w płynach do płukania jamy ustnej. Wyciągi z szałwii* i karwon zapewniają przyjemny i świeży oddech, nie zaburzając poczucia smaku i zapobiegając krwawieniu dziąseł. Flora bakteryjna jamy ustnej jest chroniona i utrzymywana w zdrowiu.

Nadaje się do stosowania podczas leczenia homeopatycznego. Około 50% alkoholu.

Stosowanie: 3-7 kropli dodać do szklanki wody. Przepłukać kilkukrotnie jamę ustną oraz gardło. Nie nanosić nierozcieńczonego płynu na dziąsła.

Czarnuszka (Nigella Sattiva), inaczej czarny kminek – zwany też złotem faraonów – jest niezwykłą substancją naturalną, znaną od tysiącleci ze swych leczniczych wartości. Egipcjanie, słynący ze stosowania wysokorozwiniętych metod leczenia, od zawsze bardzo cenili sobie małe, czarne nasiona owej rośliny. Obecnie stosowanie czarnuszki w celach leczniczych i kosmetycznych przeżywa prawdziwy renesans. Olej z czarnuszki, otrzymywany z tłoczenia nasion czarnuszki siewnej, pełni rolę przeciwutleniacza, który stabilizuje i chroni nienasycone kwasy tłuszczowe i fosfolipidy, wchodzące w skład błon komórkowych, przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników. Zawierającemu mnóstwo substancji aktywnych olejkowi przypisuje się między innymi działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze, rozkurczowe, przeciwobrzękowe, odtruwające, uspokajające i immunostymulujące.

W produktach eco cosmetics stosowany jest najwyższej jakości olej z czarnuszki, pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Kosmetyk wegański wpisany na listę Vegan Society (Ref. 019475).

Certyfikat ekologiczny: Kosmetyk posiada certyfikat ECOCERT.

INCI: Alcohol, Aqua, Nigella Sativa Extract*, Sorbitol, Salvia Officinalis Extract*, Echinacea Purpurrea Extract*, Carvone, Glycerin, Xylitol, Bisabolol

*składniki z upraw ekologicznych

Kod dystrybutora: C320
Kod EAN: 4033981132022